Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Публікації


25 серпня 2016 року

Головна проблема України за 25 років – не корупція, – експерт

Головна проблема України за 25 років – не корупція, – експерт
Головне досягнення України у тому, що за останні два роки драматичних випробувань і проблем нашій країні вдалося зберегти незалежність, суверенітет і більшу частину території. Всі інші досягнення мають відносний характер, хоча їх чимало.

Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, оцінюючи досягнення і проблеми України за 25 років незалежності, передає Корупція.Інфо.

Україна, на відміну від більшості пострадянських держав, розвивається як конкурентна демократія. Країна, яка вибрала ринкову модель економіки, більш відкрита, і більш інтегрована в міжнародну спільноту. Одне з досягнень, яке недооцінюють, і тут ми даємо фору багатьом пострадянським країнам, – активне і впливове громадянське суспільство,
– переконаний політолог.

Що стосується проблем, то основними політичний експерт вважає втрату частини території, що відбулися внаслідок слабкості обороноздатності України і її окремих державних інститутів. Це найболючіша і відчутна втрата за 25 років незалежності.

"Та з точки зору настроїв, самовідчуття більшості українців, проблема не в цьому. А в тому, що абсолютна більшість населення не має гідного рівня життя, прогресу щодо підвищення соціальних стандартів", – додав Фесенко.

Наша проблема в тому, вважає він, що більшу частину цих 25 років українці витратили на дуже повільний рух. Іноді просто або стояли на місці, або були якісь відкати, відступи назад.

Українська траєкторія розвитку специфічна: крок уперед, крок у бік або назад. І такими зигзагами ми, на жаль, розвивалися, втративши значну частину часу. Тому наші результати такі скромні в порівнянні з країнами Східної Європи. Але це об'єктивно обумовлено тим, що Україна була набагато сильніше прив'язана до радянської і соціалістичної пуповини,
– зауважує експерт.

На думку політолога, не можна сказати однозначно, що і як буде далі. Ми вижили і рухаємося, однак досі дуже слабкі і немає будь-яких гарантій.

"Нам потрібно рухатися більш активно і швидко, чітко знаючи напрямок. Боротьбу за виживання і розвиток треба продовжувати. Рухатися потрібно в напрямку модернізації країни, її демократизації, створення сучасної та ефективнішої економіки. Необхідно розвиватися по шляху європейської моделі", – підкреслив Володимир Фесенко.

Джерело: Корупція Інфо

Матерiали по темi:

10 липня 2019 року

Политика в отношении Донбасса должна быть гибкой, но системной и взвешенной

8 липня 2019 року

Политические тенденции июня 2019 г.

2 липня 2019 року

Як партії, які можуть пройти у парламент, пропонують повернути Донецьк і Луганськ

26 червня 2019 року

Владимир Фесенко. Украинский принцип в ПАСЕ: «назло бабушке отморожу уши»

25 червня 2019 року

Приоритеты. Готов ли Зеленский бороться за мир на Донбассе?

11 червня 2019 року

Политические тенденции мая 2019 г.

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.
Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.