Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Публікації


9 березня 2017 року

Фесенко: Ризик сомалізації України замість торжества справедливості дуже великий

Фесенко: Ризик сомалізації України замість торжества справедливості дуже великий
Ситуація в Україні вибухонебезпечна, але очікувати повстань, акцій непокори по всій Україні не варто.
Про це 6 березня у коментарі IA ZIK повідомив політолог Володимир Фесенко, коментуючи пост політтехнолога Сергія Гайдая про те, як може виглядати новий Майдан.

«Сергій Гайдай – видає бажане за дійсне. Але проблеми є, і достатньо серйозні. Вони проявилися, перш за все, під час так званої торговельної блокади. Ми побачили, що проти держави використовувались достатньо силові протиправні дії, тому що блокування транспортних магістралей, не важливо заради чого, – це грубе порушення закону. Натомість правоохоронні органи уникали силових дій проти протестувальників», – зазначив В.Фесенко.

Політолог зазначає, що зараз спостерігаються лише поодинокі прояви протестів – торговельна блокада, акція біля суду над Насіровим.

«Але абсолютна більшість українців зараз не хоче виходити на вулиці і робити якісь протестні акції. Цьому дуже просте пояснення – тотальна недовіра. Люди не довіряють нікому – ні владі, ні опозиції. Є активна меншість, яку ми бачимо і в торговельній блокаді, і під судом щодо Насірова. Це може бути і в інших проявах. Активна меншість може достатньо агресивно діяти. Це буде виклик для влади – рано чи пізно доведеться реагувати», – аналізує В.Фесенко.

«Є ризики поодиноких спалахів. Торговельна блокада, акція під судом, де розглядається справа Насірова. На даний момент проривається там, де найбільше емоцій, або там, де дуже добре організована і профінансована політична акція, як у випадку з торговельною блокадою… Але очікувати повстань по всій країні, акційне непокори – не слід. Гайдай не дуже чітко оцінює нинішній стан суспільних настроїв. Проблема, що люди не довіряють і опозиції також», – додав політолог.
На його думку, Майдан-3 може мати руйнівний ефект для держави.

«Якщо раптом щось подібне відбудеться – так званий третій Майдан – я б особливо не радів. Якщо це відбудеться – це буде шлях до руйнування держави, запанує безпедєл. Гайдай – романтик революції. Я історик за освітою і дуже добре знаю, чим це закінчується. Безпредєлом і тисячами, якщо не мільйонами, жертв. Це дуже небезпечно. Краще суспільні проблеми розв’язувати у демократичний спосіб, а не шляхом нових майданів і революцій», – додав В.Фесенко.

«Є ефект 2014 року. Більшість людей побоюється. От ми скинемо когось. А що далі? Чим це закінчиться? Чи не закінчиться це безпредєлом і безвладдям?! Ризик сомалізації України і ризик безпредєлу замість торжества справедливості, на жаль, дуже великий», – підсумував він.

Нагадаємо, політтехнолог Сергій Гайдай вважає, що продовженням Майдану або Майданом-3 можуть стати точки непокори та протесту, але вже не на центральній площі у Києві, а по всій Україні. 
Джерело: ZIK

Теги: Блокада

Матерiали по темi:

5 вересня 2017 року

Фесенко: На Донбассе реализовывается не приднестровский, а абхазский сценарий

2 червня 2017 року

Блокада Донбасса перечеркнула реинтеграцию - Фесенко

20 березня 2017 року

Решение СНБО относительно блокады – двойной инструмент

15 березня 2017 року

Блокада – це «атвєтка» «Самопомочі» на політичні проблеми Садового, – політолог Фесенко

13 березня 2017 року

Позиція Тарути щодо роботи українських підприємств в ДНР є раціональною і вигідною для української економіки — експерт

7 березня 2017 року

Политические тенденции февраля-2017

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.
Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.